Regresyon Danışmanlarının bağlı olduğu ve kontrol edildikleri bir birlik var mı?

Bu konuda iki ekol var. Amerikan ekolü ve Avrupa ekolü. Amerikan ekolü, Uluslararası Regresyon Terapistleri Birliği ve Avrupa ekolü ise Earth Regresyon Terapistleri birliği (eski adı Avrupa Regresyon Terapistleri Birliği)

Bu iki kurum tarafından onaylanmış eğitim kurumlarından eğitim almak ve bu birliklere bağlı, bu birlikler tarafından onaylanan, denetlenen terapistlerle çalışmak oldukça önemli. 

Recall Healing Eğitimi Sertifikasyon Süreci

Gilbert Renaud’nun liderliğinde Türkiye Recall Healing Enstitüsü’nün kurulmasının ardından , Mart 2016’da Gilbert Renaud Türkiye’de ilk kez Recall Healing Eğitimlerini vermeye başlamıştır.

Recall Healing – Temel Eğitim 3 modülden oluşmaktadır – 1. , 2. ve 3. Modüller

Bu üç modülü tamamlamış terapist adayları, Recall Healing Advanced Level – İleri Teknik, Uzmanlık eğitimlerine katılacaklardır. Bu eğitimler, ilk üç modülün, ileri seviyeleri ve daha detaylı halleridir.

İleri teknik eğitimler sırayla şöyledir :

Recall Healing Tool Box – Terapistlere özel pratik eğitimi

Children Learning Difficulties and Behaviors – Çocuk Hastalıklarına Yönelik Recall Healing

Overweight, Anorexia and Other Related Digestive Disorders  – Obezite, Anoreksiya ve Yeme Bozukluklarına Yönelik Recall Healing

Behind The Shadow of Depression – Depresyonun Gölgesinde

Symbolism & Dreams – Meaning of Symbols – Semboller ve Rüyalar

Autism, a complementary approach – Otizm Uzmanlık eğitimi

Autism, Special One Day

Addictions and OCD – Bağımlılıklar

Relationships, Triads, Odipal/Electra, STD, 2 types of relationship – İlişkiler üzerine Recall Healing

Temel ve ileri eğitimleri tamamlayan danışmanlar, yazılı sınav olacaklar ve yazılı bir vaka sunumu yapacaklardır.

Tüm aşamaları başarıyla tamamlamış öğrenciler, Insitute of Recall Healing onaylı, dünyanın her yerinde geçerliliği olan Uzman Diploması almaya hak kazanacaklardır.

Recall Healing’i ancak diplomasını almış terapistler uygulayabilir.

Tıp doktorları veya psikologlar, ilk üç modülü tamamladıktan sonra, bu sistemi uygulayabilirler.

Seans Öncesinde ve Sonrasında Bilmem Gerekenler Nedir?

Seansa gelmeden önce içki-uyuşturucu ve kahve alınmamış olması oldukça önemlidir. Seans öncesi gece çalışma konunuza niyet etmek bilinçaltınızı çalışmaya hazırlar. Seans öncesinde gördüğünüz rüyaları not etmekte fayda vardır. Seansa tek başınıza gelmeniz önemlidir.

Sean sonrasında tamir fazı dediğimiz yaklaşık 1 hafta – 10 gün süren bir süreç başlar. Tamir fazı süresince yorgunluk, uyuma ihtiyacı veya enerjide artış gözlemlenebilir. Bazı danışanlar tamir fazı sırasında grip, soğuk algınlığı, baş ağrısı yaşayabiliyorlar. Bu durumda endişe edilecek bir şey yoktur.

Regresyon çalışması ruhsal bir operasyondur. Çalışmanın akabinde sizi yoracak aktivitelerden, alkol kullanımından kaçınmanız tavsiye edilir. Bu süreci bol su tüketerek, doğada yürüyüşler yaparak, hafif bir müzik dinleyerek, istirahat ederek geçirmenizde fayda var.

Seans sonrasında bir terapi defteri tutup tüm deneyiminizin özünü aktarmanız tavsiye edilir. Seans sonrasında kendinizde gözlemlediğiniz değişimleri, seansın iz düşümlerini not etmek ve danışmanınızla paylaşmak terapiye sağlıklı devam etmemizi sağlar.