İçsel Çocuk Entegrasyonu Terapisi Eğitim Programı, İstanbul

Eğitim Programı

İçsel Çocuk Entegrasyon Terapisi Eğitim Programı şifa mesleği üyeleri içindir. Bu, derinlemesine bir deneyimsel eğitim programıdır. Hem terapist hem de danışan sürecine bakış açısı kazandıran vaka analizi materyaliyle birlikte verilen dersleri içerir. Öğrenci olarak, pratik terapi yöntemleri, grup süreçlerini deneyimleme, diğer öğrencilerle uygulama yapmayı, rol yapma, sesli diyalog, çalışma grupları ve gösterimleri öğrenirsiniz. Bu eğitim metodu size İçsel Çocuk Entegrasyonu’nun kendiniz ve danışanlarınız için şifa sürecinin hızlandırılmasında nasıl güçlü bir araç haline geldiğini hissetmenize, görmenize ve anlamanıza izin verir.

Başka bir kişi için saygı, güvenlik ve şefkati kullanarak, onun kendi deneyimlerine derinden girmesine yardımcı olmak için eğitileceksiniz. Danışanın enerjisini hissetmeyi ve onların şifalanmalarına yardımcı olmak için kendi süreçlerinin akışının içine girmeyi öğreneceksiniz. Bu, diğer kişinin seansı ve iyileşme gücü onun içindedir. Bir terapistin sorumluluğu, onlara gerçekte kim olduklarını görmelerine ve o olmalarına yardımcı olmaktır.

Temel bir tema, merkezinizde kalabilmeniz, danışanınızla bağlantı kurabilmeniz ve danışanınızın kendi toplam deneyimine izin verebilmeniz için kendi çalışmanızı yapmaktır. Kendi içsel kırılganlığınızı iyileştirip korurken, işlem sırasında diğerinin kırılgan içsel çocuk bölümlerini de koruyabilirsiniz. Öğrenmiş olduğunuz becerilerin çeşitliliği ile kendinize ne kadar çok yardımcı olabilirseniz, danışanınız da o kadar kendi bütünlüğüne entegre olur.

Bu iki yıllık bir eğitim programıdır. Katılımcılar dilerlerse ilk yıl katılarak kendi şifa süreçlerinden geçerken, aynı zamanda içsel çocuk tekniklerine, deneyimsel süreçlere ve bilgiye odaklanabilirler. Birinci yılın sonunda, ilk üç modülü tamamlayan arkadaşlar katılım belgesi almaya hak kazanırlar.

Eğitimin ikinci yılında, ileri İçsel Çocuk teknikleri ile becerilerinizi ve şifa kabiliyetinizi geliştirmeye odaklanır ve terapötik süreçte çok boyutlu bir akış oluşturmak için diğer terapötik paradigmaları entegre edersiniz.

Uygulayıcı Uzmanlık Diploması için katılımcıların modülleri 2 yıl içinde tamamlamaları, mentörlük ve vaka çalışmaları sunmaları da gerekmektedir.

Eğitime yarım dönem devam etmiş katılımcılar (1 yıllık, iki modül tamamlama) Katılım sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Uygulayıcı Uzman Diploması almak isteyen katılımcıların 2 senelik modülleri tamamlamaları beklenirken, süpervizyon ve vaka sunumları istenecektir.

Hedefler

  • Öğrencilerde mesleki terapi için gereken yüksek seviyede yeterlilik ve sorumluluk geliştirmek için profesyonel yöntem ve teknikler sağlamak
  • Her bir öğrenciye kendi şifa süreçlerinde yardımcı olmak
  • Eğitmenler ve öğrenciler için yüksek mesleki ve etik standartları korumak
  • Öğrencileri öğretilen ilkelerin anlaşıldığı ve uygulandığını gösteren bir performans seviyesine getirmek
  • Herhangi bir problemi anlama ve çözümleme açısından çalışmak
  • Sürekli eğitim, supervizyon ve mezuniyet sonrası destek için fırsatlar sunmak
  • Öğrencilere insanların kendi acılarının derinliklerini ve genişlemiş farkındalıklarının yüksekliğini keşfetmeleri için insanlara yardım ederken gereken saygı, şevkat ve dürüstlük için ilham vermek
  • İnsanların kendilerine kendi yollarında yardımcı olmaları için sizi seçerken size verdiği güvenin derin bir onur olduğunu ve onların sürecine saygı gösterilmesi gerektiğini anlamak

EARTH Dünya Regresyon Terapistleri Birliği Onaylı Eğitim Programı

Trisha Caetano Kimdir?

Trisha Caetano, Oregon Üniversitesi’nden lisans derecesi aldı ve Portland Eyalet Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimini tamamladı. C.S.D.Ü’ nde Carl Rogers bünyesinde Danışan Merkezli Terapi okudu ve Gestalt Terapisi, Regresyon Terapisi ve Psikosentez alanlarında özgeçmişi bulunmaktadır.

Trisha, İçsel Çocuk Entegrasyonu ve Regresyon Terapisinde uluslararası bir öncü olarak bilinmekte ve birçok ülkedeki tıp ve psikoterapi uzmanları için eğitimler vermektedir. Yaklaşık 1.000 üyeli, 23 farklı ülkeden profosyoneller için dünya çapında bir organizasyon olan Regresyon Araştırmaları ve Terapileri Derneği Başkanlığına iki kez seçilmiştir. Organizasyon, iyileşmede terapötik bir araç olarak geçmiş yaşam regresyonu kullanılmasına odaklanmaktadır. Başkanlığı öncesinde, regresyon terapisinde terapistlerin sertifikasyonu için eğitim ekibinin direktörlüğünü yapmış ve Birleşik Devletler’de Brian Weiss tarafından yapılan ilk tıbbı eğitim için üç kişilik bir eğitim ekibinde bulunmuştur.

Öncelikli olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışamış olan Trisha, 1990 yılında profesyonellere yönelik regresyon terapisinde yüksek lisans eğitimi yapmak üzere Hollanda’ya gelmesi için davet edildi. Eğitim sırasında yapılan bir gösterimde, seansın şifa ve entegrasyon bölümüne İçsel Çocuk Çalışması’nı dahil etti. Öğrenciler ve mezunların daha derinlemesine bir eğitim istemeleri üzerine ilk İçsel Çocuk Entegrasyonu Terapi Eğitimine Hollanda’da 1994 yılında başlandı. Trisha bu paradigmaya öncülük etmekte ve dünya çapında eğitimler vermeye devam etmektedir.

Trisha, uluslararası profesyonel gazetelerde, bültenlerde ve dergilerde yayınlanarak ulusal ve uluslararası televizyon ve radyo programlarında yer almıştır. Kişiler arası ve transpersonal gelişim alanlarında enerjik ve bilgili bir sunucu, eğitimci ve eğitmen olarak bilinir. Trisha konferanslarda ve üniversitelerde ders ve regresyon terapisindeki uzmanlara eğitim vererek uluslararası seyehatler yapmaktadır.

Trisha Caetano Official Web Site

Uygulamalar

İç Çocuk Entegrasyonu programı, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin başvurularını kabul etmektedir. Eğitim dili İngilizce’dir. Eğitim boyunca ardıl Türkçe tercüme sağlanacaktır.

Eğitim Programı için Ön Koşullar

Eğitim programına katılanların; psikoterapi, lisanslı psikolog, psikiatrist veya tıp doktoru, hemşire veya sağlık çalışanı, hipnoterapist, danışman ve danışmanlık, hipnoterapi veya psikoterapi veya ilgili alanlarda öğrenci olarak özgeçmişlerinin bulunması gerekmektedir.

Recall Healing Uzmanlık eğitim sürecindeki tüm öğrenci ve uzman adaylarına önemle tavsiye edilir. İki yıllık eğitim süresini tamamlamış olan uzmanlar EARTh Dünya Regresyon Terapistleri Birliği onaylı diploma almaya hak kazanacaklardır.

Potansiyel bir öğrenci bu kategorilere uymuyorsa, başvuranlar için ilgili geçmiş tecrübesi veya eğitim durumu ile bireysel olarak özel bir değerlendirme yapılacaktır.