Gilbert Renaud, (PhD) 15 yılı aşkın bir süredir Vancouver’da Recall Healing ve Total Biyoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır. Bütüncül Tıp (holistik tıp) konusunda otuz yılı aşan deneyimiyle, danışanlarla çalışmakta ve bu yaklaşımın faydalarının anlaşılması için uluslararası çalıştaylar ve seminerler düzenlemektedir. Bu seminerler özellikle Kanada, Amerika, İsrail ve Avrupa’da  (Almanya, Macaristan, Rusya, Romanya, Polonya, Türkiye, Ukrayna) çeşitli ülkelerinde yoğunlaşmıştır. Çoğunlukla sağlık uzmanları tarafından alınan eğitimler sayesinde Recall Healing bugüne kadar binlerce insana ulaşmıştır.

Gilbert Renaud 1974’te Montreal’de üniversiteden mezun oldu. 1981’de Masaj Terapistliği, 1988’de Doğal Tıp Uzmanlığı (Naturopath-Quebec ONQ). 2007’de Naturapath Kanada’dan PhD denkliğini aldı.

1993’te sıra dışı bir tesadüf sonucu Dr Robert Guinee ile fiziksel hastalıklara yol açan duygusal travmaların prensipleri üzerine çalışmaya başladı. Hastalıkların sembolizmini, beynin hangi bölgelerinin bedenin hangi bölgelerini etkilediği üzerine eğitim aldı ve çalıştı.
1982’de Bertrand Lemioux’tan eğitim almaya başladı ve yıllar boyunca Visa Sağlık Merkezinde Doğal Tıp uzmanı, masaj terapisti (akupunktur ve osteopati) ve Wellness Uzmanı olarak çalıştı. Ardından Doğal Tıp Uzmanlığı okulunda eğitmenlik yapmaya başladı.
Takiben Gilbert Renaud, Claude Sabbah (Total Biyoloji)’ın öğrencisi oldu ve bu alanı öğrendi. Daha sonra Gerard Athias (Biyopsikogenoloji ve fizyolojinin biyolojisi) ile çalışan Renaud bu eğitimlerin ileri uzmanlıklarını aldı. Gilbert Renaud, aldığı eğitimleri, kendi hayatında ve çalışma hayatında edindiği deneyimleri ile danışanlarıyla yaptığı seansların bilgisini entegre ederek, bütün bu bilgileri büyük bir beden bilgisini taşıyan Recall Healing sisteminde sentezledi.

Gilbert Renaud 2016’da Rusya Sağlık Bakanlığı tarafından Recall Healing sistemi sayesinde toplumun ruhsal ve fiziksel sağlığına yaptığı katkılardan dolayı Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Recall Healing eğitimleri Moskova Üniversitesi Psikoloji bölümünde bugün bir sistem olarak öğretilmektedir.

Gilbert Renaud, PhD; 2015 senesinden beri School of Younity kurucusu Pınar Gogulan’ın liderliğinde Türkiye’de içinde değerli sağlıkçıların da olduğu yüzlerce insana Recall Healing Eğitimlerini vermektedir.

Gilbert Renaud, deneyimleri ve bilgilerini, Sağlık Piramidi isimli fiziksel patolojilerin duygusal sebeplerini anlatan kitabıyla uzmanlara sekiz ayrı dilde ulaştırdı.

Recall Healing her derde deva bir sistem değildir ancak doğru uygulandığında iyileşmeyi çok güçlü bir şekilde destekler.